اطلاعات عمومیوبلاگ

تعویض لامپ جلو خودرو

گاهی چراغ جلو خودرو بنا به دلایل مختلفی می سوزد. دلایلی مثل سوختگی با آب، در زمانی که لامپ خودرو در معرض رطوبت یا مستقیم در معرض آب قرار گیرد احتمال سوختن لامپ خودرو زیاد است، مواقعی مثل شکستن چراغ خودرو که باعث می شود آب باران یا برف با لامپ خودرو مستقیما در تماس باشد، یا زمانی که کارواش می رویم و آب با فشار به ماشین پاشیده می شود، اگر محفظه ای هر چند کوچک در چراغ خودرو وجود داشته باشد، باز هم رطوبت به لامپ خودرو می رسد و باعث سوختگی آن می شود. به همین دلیل در این زمان نیاز است که لامپ خودرو تعویض شود. .

نحوه تعویض لامپ جلو خودرو

برای درک بهتر مقاله تعویض لامپ جلو خودرو به توضیحات بیشتری راجع به اقدامات آن می پردازیم. ابتدا درپوش پشتی چراغ را باز می کنیم، سپس ضامن نگه دارنده لامپ خودرو را به داخل فشار می دهیم، و آن را به سمت بالا یا پایین حرکت می دهیم تا لامپ خودرو از محفظه چراغ بیرون بیاید. اگر لامپ خودرو شما سوخته باشد، دو حالت برای فهمیدن آن وجود دارد.

  • اول حالت در هنگام سوختن لامپ خودرو این است که شیشه رویی لامپ خودرو به صورت واضح به رنگ تیره در می آید.
  • حالت دوم سوختن لامپ خودرو این است که اتصال فنر داخل لامپ خودرو قطع شده باشد.

بعد از آن لامپ سالم را در سوکت مخصوص جا میزنیم و داخل محفظه چرلغ قرار می دهیم. و در انتها ضامن را مجددا به حالت اول بر می گردانیم و درپوش چراغ جلو خودرو را می بندیم.

نکته مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که بعد از تعویض لامپ جلو خودرو، درپوش چراغ خودرو را حتما ببندید تا دوباره در معرض رطوبت و عوامل بیرونی قرار نگیرد تا باز هم نسوزد.نحوه تعویض لامپ جلو خودرو

نحوه تعویض لامپ جلو خودرو

ابزار تعویض لامپ چراغ خودرو

تا به حال شده به کارهای فنی روی آورید؟ در چنین شرایطی شاید بتوان گفت که تا حدودی با نحوه تعویض لامپ خودرو آشنا شده اید. چنانچه هنوز این کار را به ثمر نرسانده اید، توصیه می کنیم حداقل سعی خود را در این زمینه انجام دهید. البته برای آغاز باید به یک سری ابزار مناسب دسترسی داشته باشید تا سرعت بیشتری در تعویض ابزار لامپ چراغ خودرو داشته باشید. نکته جالبی که در این بخش از مقاله تعویض لامپ جلو خودرو آورده شده، این است که برای عوض کردن این قطعه نیاز به ابزار زیادی ندارید. علاوه بر نکاتی که اشاره کردیم، می توانید از روش دیگری استفاده نمایید، به عنوان مثال از یک پیچ گوشتی مناسب در جعبه ابزارتان استفاده کنید که احتمالا همان پیچ گوشتی چهارسو برای اقدام به تعویض لامپ چراغ خودرو مناسب خواهد بود. بعد از انجام این فعالیت ها به یک دستمال احتیاج دارید تا با آن لامپ را نگه دارید.

لامپ مناسب خودرو کدام است

انواع مختلفی از چراغ ها تولید شده است که از میان آن ها می توان به چراغ هالوژنی، لامپ LED و چراغ های زنون برای لامپ خودرو اشاره کرد. توصیه می کنیم به منظور خرید لامپ مناسب خودرو به فروشگاه قطعات ماشین بروید و یک مدل لامپ را در نظر بگیرید. از این نظر با انتخاب بهترین لامپ برای خودرویتان، می توانید بهترین لامپ را روی وسیله نقلیه نصب کنید. در واقع با جایگزین کردن یک لامپ با اندازه و مدل لامپ قبلی، این امکان وجود دارد به وقت تعویض لامپ چراغ خودرو دچار مشکلی نشوید.

تعویض لامپ چراغ خودرو گام به گام

فراموش نکنید به وقت تغییر کردن لامپ ها، خودرویتان را به حالت خاموشی درآورید. در واقع با باز کردن کاپوت ماشین این کارایی را خواهید داشت که چراغ جلوی ماشین را ببینید. با خارج کردن لامپ سوخته و جایگذاری لامپی که خریداری کرده اید، کار به اتمام می رسد. شاید در وهله اول، کار ساده ای به نظر برسد ولی دقت کردن در هر کاری لازم خواهد بود. از دیگر مراحلی که باید به منظور تعویض گام به گام لامپ سوخته انجام دهید، این است که آن را در یک محفظه قرار دهید و یا چند سیم به برق ماشین وصل نمایید. البته باید توجه داشته باشید که قبل از جدا کردن سیم ها، نباید لامپ سوخته را جداسازی کنید.تعویض لامپ چراغ خودرو گام به گام

تعویض لامپ چراغ خودرو گام به گام

جدا کردن سیم برق از چراغ خودرو

در این مرحله نکاتی که باید رعایت نمایید به اتصال سیم برق ورودی به چراغ بر می گردد. چنانچه قصد دارید با کشیدن اهرم کوچک به سوکت، برق چراغ را به طور کاملی قطع نمایید، بهتر است به منظور عملکرد بهتر، سیم های برق را به یک شاخه در پایه چراغ جلو وصل کنید. در چنین حالتی بسته به مدل وسیله نقلیه شما، توسط یک قطعه پلاستیکی و یک گیره فلزی نگه داشته می شوند. این روش را باید با جدا کردن و کشیدن سوکت برق انجام دهید ولی در برخی مدل ها لازم است ابتدا پیچ را بر عکس جهت عقربه های ساعت بچرخانید.

نحوه تعویض لامپ قدیمی چراغ خودرو

پس از اینکه سیم ها را قطع کردید، توجه داشته باشید که قسمت پشتی چراغ جلو را جدا کنید و با نگه داشتن فنر، لامپ قدیمی را نیز به حالت جدا آورید. در برخی موارد پیش آمده که مجبور شوید لامپ را تا قدری به حالت چرخش در آورید تا آزاد شود. با کشیدن فنر، لامپ به صورت آزاد در می آید و با آزاد کردن لامپ قدیمی، می توانید لامپ جدید را به همان حالتی که قرار داشت در محل مخصوص جایگذاری کنید. اما باید دقت کنید که با آرامش بیشتری این کار را انجام دهید.لامپ قدیمی چراغ خودرو

لامپ قدیمی چراغ خودرو

خدمات تعمیر ماشین در محل

در ادامه مقاله تعویض لامپ جلو خودرو به خدمات تعمیر ماشین در محل می پردازیم. بدین منظور که لامپ چرب و روغنی نشود، بهتر است در اینجور مواقع از یک دستمال تمیز یا دستکش استفاده کنید. چنانچه در صورتی که لامپ کثیف شده باشد، باید روی دستمال را کمی الکل زده و آن را به طور کلی تمیز نمایید. بعد از انجام این روش، می توانید لامپ را وصل نمایید و بعد از اتصال آن، واشر لاستیکی نباید زیر لامپ دیده شود. برای اطمینان از اینکه چراغ جلو را به درستی وصل کرده اید، بهتر است یکبار چراغ ها را روشن نمایید. در صورتی که قصد دارید به تعویض لامپ چراغ های جلو اقدام نمایید، باید بدانید که چراغ ترمز خودرو و چراغ های عقب خودرو متفاوت است. در برخی از مدل ها ممکن است این اتفاق بیافتد که محفظه چراغ از بیرون باز شود و البته در عده ای دیگر از ماشین ها پیش آمده که برای باز کردن لامپ از صندوق عقب کار را آغاز کنید.

فروشگاه ای کی مزدا

تعویض لامپ جلو خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
8 + 24 =


دکمه بازگشت به بالا