اطلاعات عمومیوبلاگ

معرفی ابزار مکانیکی

معرفی ابزار ضروری خودرو

ابزار ضروری خودرو به شما اجازه می دهند که در مواقع ضروری بتوانید اصطلاحا کار خود را راه بیاندازید. تصور کنید خودرو شما پنچر شده است حتی اگر با نحوه تعویض لاستیک خودرو آشنا باشید، بدون داشتن ابزار لازم چطور می توانید این کار را انجام دهید؟

پیچ گوشتی چهارسو

پیچ گوشتی وسیله ای است ک با استفاده از خاصیت اهرمی و گشتاوری که دارد، در باز و بسته کردن انواع پیچ از آن استفاده می شود. پیچ گوشتی چهارسو نوع تکامل یافته ای از پیچ گوشتی ها است که برای کاهش سر خوردن پیچ گوشتی، و چرخاندن راحت آن در زمان باز کردن و یا بستن پیچ به کار می رود. پیچ گوشتی چهار سو جزو ابزار ضروری برای خودرو است که در موارد زیادی ممکن است لازم شود.

پیچ گوشتی چهارسو معرفی ابزار مکانیکی

پیچ گوشتی دوسو

پیچ گوشتی دوسو رایج ترین نوع پیچ گوشتی است و ابزار دستی در بین همه ابزار ها است. نوک این نوع پیچ گوشتی ها به شکل صاف است که درون شکاف پیچ قرار می گیرد تا آن را باز کند یا ببندد. این ابزار کاربردی هم به مانند پیچ گوشتی چهارسو به دلیل خاصیت اهرمی که دارددر بسیاری موارد از ضروریات ابزار ها در بین ابزار های ماشین است، به همین دلیل در مقاله معرفی ابزار ضروری خودرو از آن به عنوان یکی از ضروری ترین ابزار خودرو نام برده می شود.

آچار ۱۳

وجود آچار در جعبه ازار خودرو ضروری است. اگر خودتان دستی به ابزار آلات دارید به خوبی می دانید که یک باز کردن یک مهره با انبردست کار بسیار سختی است و لبه های مهره ممکن است آسیب ببیند و دیگر باز نشود.

آچار 13

آچار ۱۰

گاهی باز کردن و ستن اقلام بدون استفاده از ابزار درست می تواند به قطعات خودرو آسیب جدی برساند و باعث ایجاد خطر شود. به همین دلیل وجود آچار ۱۳ و آچار ۱۰ در جعبه ابزار خودرو ضروری است.آچار 10

آچار ۱۰ معرفی ابزار مکانیکی

انبردست

از دیگر ابزار ضروری برای کامل شدن جعبه ابزار خودرو انبردست است. این وسیله کاربردی از دو اهرم با یک محور تشکیل شده است. انبر دست ها با انواع مختلف برای اهداف گوناگون ساخته شده اند. اما از مهم ترین انواع آن همان انبردست خودرو است که وجود آن در بین ابزار آلات خودرو ضروری است.انبردست

انبردست معرفی ابزار مکانیکی

اهمیت یک جعبه ابزار برای یک خانه جز ضروریات است، اما آیا یک جعبه ابزار برای ماشین خود دارید؟ با داشتن یک اتومبیل کاملا جدید، به راحتی می توان از نیاز به چنین ابزارهایی چشم پوشی کرد، اما اگر تصادف کردید، کار ساده ای مانند نوار چسب یا شارژر برای تلفن همراه شما مفید خواهد بود. در واقع یک جعبه ابزار برای ماشین شما شامل مواردی می شود که به شما کمک می کند تعمیرات اتومبیل خود را انجام دهید. حتی این انتظار شما را راحت می سازد، تا جایی که موارد دیگری را می توان اشاره کرد که بهتر است در ادامه مقاله “معرفی ابزار ضروری خودرو” نگاهی به آن بیاندازیم و به ابزارهای ضروری که می توانید در ماشین خود حفظ کنید، بپردازیم.

نوار چسب

به منظور اصلاح، بهتر است واضح تر بیان کنیم که هر چیزی می تواند نشان از ابزارهای ضروری خودرو باشد. نوار چسب می تواند قابلیت های بسیاری را برایتان به همراه داشته باشد، به عنوان مثال می توانید یک شلنگ را درز ببندد یا یک چراغ یا سپر را که از ماشین شما جدا می شود را دوباره وصل کند. شاید کامل ترین ابزار در جعبه ابزار نباشد، ولی آن را می توان یکی از ضروری ترین و مقرون به صرفه ترین موارد دانست که این جعبه ابزار می تواند شامل آن شود.

قیچی

با کمک گرفتن از این ابزار، ممکن است بتوانید نوارچسب را قیچی کنید و قطعات موردنیاز خود را از بدنه ماسین خارج کنید. ولی یک قیچی بلند این امتیاز را دارد که به سرعت و به طور موثرتری انجام دهد. حتی در صورت آسیب دیدگی نیز می توانید از قیچی در برش گاز استفاده نمایید.

پیچ گوشتی چند سر

بهتر است در کار تمامی ابزارهایی که تابه اینجا گفتیم، پیچ گوشتی چند سر را به لیست ضروریات ابزار خودروتان اضافه کنید و با کیفیت تر این کار را انجام دهید. به دنبال این خریدی که انجام می دهید، یک مجموعه پیچ گوشتی را به جعبه ابزار خود می افزایید که دارای ویژگی هایی با اندازه های مختلف است.

انبردست

در صورتی که ماشینتان خراب شود، هم انبر دست و هم برش سیم را می توانید به منظور کارتان مورد استفاده قرار دهید. با پنس سوزنی آن می توانید فضاهای تنگ و جایی که دستتان به آن دسترسی ندارد را توسط انبردست انجام دهید. این ابزار می تواند برای رفع سیمی که شُل است، همچون اتصال سیستم صوتی شخصی که نصب شده، مفید باشد.

چکش

این ابزار ضروری برای مدیریت هر پروژه تعمیراتی مورد استفاده قرار می گیرد. چکش می تواند در ضربه زدن به قطعه ای که در خودرویتان شُل شده کمک کند. در واقع این درپوش های قدیمی روی خودرو کلاسیک شما باعث این امر می شود که با کمی ضربه محکم در جای خود به صورت ثابت حفظ شود.چکش

چکش

دستکش کار

با استفاده از ابزار دستکش کار این امکان را دارید برای محافظت از دست خود در هر نوع پروژه اضطراری با ماشین از آن استفاده نمایید. در واقع نه نوع پنبه ای ارزان قیمت به راحتی دست های شما را پوشش می دهد، بلکه یک دستکش چرم که پُر شده از چرم مصنوعی به شما ابزار بهتری را ارائه می دهد.

آچار قابل تنظیم

برای اینکه مجموعه جعبه ابزارتان کامل تر شود، توصیه می کنیم به دنبال آچار سه تکه باشید. چرا که وقتی نیاز به تنظیم پیچ و مهره باز شده دارید، یک آچار به کارتان می آید.

کپسول آتش نشانی

چنانچه نَشت روغنی مورد شناسایی قرار نگیرد و یا به طور ناگهانی مشتعل شود، در چنین صورتی این امکان برای ماشین وجود دارد که می تواند در عرض چند ثانیه شعله ور شود. در اینجور مواقع یک خاموش کننده جمع و جور برای خودرو شما مناسب خواهد بود. خودروی شما حاوی تعدادی از مواد قابل احتراق است که شامل مواردی از جمله محصولات چوبی، نودوزی، پارچه و کاغذ می شود. همچنین می توانید در چنین شرایطی از یک پتو که مفید است، استفاده کنید. این عمل نشانگر یک ورق آتش است که این قابلیت را دارد شعله های کوچک را بپوشاند.

چراغ قوه ال ای دی خودرو (چراغ قوه با باتری)

چراغ قوه ای که در برابر آب مقاوم است، نور زیادی را تخلیه می کند. نوری را در نظر بگیرید که دارای پایه ای قابل چرخش است و می تواند روی رادیاتور یا باتری خودرو شما قرار بگیرد.چراغ قوه ال ای دی خودرو

چراغ قوه ال ای دی خودرو

شارژر خودرو

قطعا هرجا که می روید، تلفن همراه را با خود حمل می کنید. برای شارژ نگه داشتن آن به یک شارژر با کیفیت نیاز خواهید داشت که این قابلیت را به شما می دهد که جایگزین فندک سیگار ماشین شما قرار گیرد. بهتر است به دنبال یکی از این شارژرها با آمپ ۲۰ باشید نا بتوانید همه شارژهای خود را از جمله تلفن همراه، آیفون، آیپد و لپ تاپ خود را توسط این وسیله انجام دهید.

بند بکسل

یکی دیگر از مواردی که می تواند جز معرفی ضروری ترین ابزار خودرو باشد، نوار بکسل است. ممکن است مواقعی برایتان پیش آید که ماشینتان در جاده دچار مشکل شود و تعمیرگاه خیلی دور باشد که بتوانید خودتان خودرو را تا آنجا ببرید. نوار بکسل در چنین مواردی به عنوان یک مزیت شناخته می شود و شما می توانید از آن استفاده نمایید. همیشه می توانید از کسی کمک بخواهید و او می تواند ماشین شما را به نزدیک ترین تعمیرگاه هدایت و تعمیر کند

ابزار مکانیکی

ابزار خودرو

معرفی ابزار خودرو

معرفی ابزار مکانیکی

فروشگاه ای کی مزدا

‫18 نظرها

 1. You really make it seem so easy with your presentation but I
  find this topic to be actually something which I think I would
  never understand. It seems too complicated and extremely broad
  for me. I am looking forward for your next post, I will try to get the hang of it!

 2. Excellent post. I was checking constantly this weblog and I am
  impressed! Extremely useful information particularly the ultimate part :) I take care of such info
  much. I was looking for this particular information for
  a very lengthy time. Thank you and best of luck.

 3. This is very attention-grabbing, You’re an overly professional blogger.
  I have joined your feed and sit up for seeking more of your wonderful post.
  Also, I have shared your web site in my social networks

 4. My coder is trying to convince me to move to .net from PHP.

  I have always disliked the idea because of the expenses. But
  he’s tryiong none the less. I’ve been using WordPress on a variety of
  websites for about a year and am worried about switching to another platform.
  I have heard excellent things about blogengine.net.

  Is there a way I can import all my wordpress posts into it?

  Any kind of help would be really appreciated!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
29 + 24 =


دکمه بازگشت به بالا